W czwartek drużyna Virtus.pro doznała drugiej porażki na turnieju FACEIT Major w Londynie. Polska frakcja uległa OpTic na mapie Mirage 16-13. Obecnie podopieczni Kubena nie mogą pozwolić już sobie na błąd. Ewentualna porażka wyeliminuje ich z turnieju.

Od samego początku mecz nie układał się po myśli Polaków. OpTic dość szybko odjechało na 3-4 rundy i przez długi czas właśnie taki wynik utrzymywał się w spotkaniu.

Po zmianie stron i wygranej rundzie pistoletowej przez Duńczyków przewaga jeszcze bardziej się powiększyła. Virtusi próbę odrobienia start rozpoczęli dopiero przy wyniku 15-8. Polacy wygrali pięć rund z rzędu i wydawało się, że doprowadzą do remisu. Niestety ostatnia runda force w wykonaniu OpTic zakończyła się zwycięstwem i końcem meczu.

W kolejnej rundzie (przegranych 0-2) Virtusi zmierzą się z drużyną North. Trzeba przyznać, że to bardzo pechowe losowanie gdyż Duńczycy przez 4 dniami zwyciężyli w DreamHacka w Sztokholmie gdzie pokonali obecne TOP1 rankingu HLTV – Astralis. Przegrany tego pojedynku zakończy swój udział w FACEIT Major 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here