Inne turnieje

Mikstura zdobywa slot do zamkniętych kwalifikacji!

blank

Druga kolejka otwartych kwalifikacji do europejskiego Minora właśnie dobiegła końca. A mowa o Intel Extreme Masters Katowice 2019. Na dzień dzisiejszy to już 3 drużyny z Polski, które powalczą o slot w głównych zawodach! 

Przegrana AGO w drugiej rundzie drabinki  z rąk Brytyjsko-Europejskiego mixu Fierce spowodowała nutkę niepewności. W pewnym momencie można było zastanawiać się czy drużyny faworyzowane nie ulegną ich mniej znanym oponentom i czy poziom zawodów nie będzie zaniżony.

Zwycięzcy kwalifikacji Dreamhack Winter x6tence galaxy zostali wyeliminowani przez DefuseKids, kiedy w tym samym czasie Vitality oraz LeftOut poległo kolejno z TempoStorm oraz cats.

Pierwszą drużyną gwarantującą sobie slot w zamkniętych kwalifikacjach była drużyna Windigo, która przeszła jak burza przez otwarte kwalifikacje ze swoim nowym nabytkiem jakim oczywiście jest Valentin 'poizon’ Vasilev. Bez problemu zmierzyła się z ekipami cats oraz Valiance, aby ostatecznie pokonać Tricked po 2 mapach z niesamowitym pokazem umiejętności nowego gracza, który wykręcił 1.83 rating oraz 102 ADR.

Sporą niespodziankę sprawiła nam nasza Mikstura. Polski mix świetnie spisał się przeciwko LDLC oraz Valiance, mierząc się na końcu w 3 mapowym pojedynku przeciw Red Reserve, w którym ostatecznie zwyciężyli.

Byali ogłosił na Twitterze, że mimo jego jeszcze aktualnego kontraktu z Virtus.Pro, rosyjscy włodarze zezwolą mu na rozgrywanie kolejnych etapów zmagań o slot na IEM. Jednak jak można się spodziewać Valve podejdzie do tej sytuacji indywidualnie, jak zwykle miało to miejsce i podejmie odpowiednie rozmowy z władzami Virtus.pro oraz samym Pawłem Bielińskim, aby zabezpieczyć ich udział w zawodach.

Related Articles

Małe podsumowanie SUPERNOVA CSGO Malta.

Za nami Supernova CSGO Malta ??. Czas na drobne podsumowanie występu polskich...

PACT vs SuperJymy w Kalashnikov Cup.

Już o godzinie 17.00 rozpoczyna się Polsko-Fińskie starcie dnia! Drużyna PACT (molsi,...

Virtus.Pro w ESEA MDL League podejmie dziś Tricked!

Juz dziś o godzinie 18.00, będziemy mieli możliwość obejrzeć kolejne zmagania w...

WESG 2018 Poland: Virtus.pro pokonuje AGO!

  Dzisiejszego dnia (tj. 4.11.18r) o godzinie 18:00 odbyły się finały polskich...