Dzisiejszego dnia (tj. 4.11.18r) o godzinie 18:00 odbyły się finały polskich kwalifikacji do turnieju WESG 2018, w którym rywalizowały ze sobą drużyny Ago Esports z Virtus.pro. Drużyny grały w systemie bo3 a końcowy wynik to 2:0 dla Virtus.pro! (16:19 i 11:16)

Pierwsza mapa, która była rozgrywana to Overpass. Pierwsze 2 rundy zostały wygrane przez Virtus.pro co pozwoliło im na zachowanie przewagi w ekonomii i dobry start. Problemy zaczęły się w 9 rundzie, gdzie inicjatywę przejęło Ago. Kolejne rundy wraz z wygraną pistoletówką wpadały na konto „Jastrzębi”. Doskonałą formą popisał się Szpero, który zainkasował aż 19 fragów z AWP. Nie dorównał jednak (o dziwo) Morelzowi, który zgarnął najwięcej fragów w całym meczu! Młody zawodnik Virtus.pro pokazał na co go stać! Nie można powiedzieć tego o Pashy. Nie zadowolił on w dzisiejszym meczu i kto wie jakby potoczyło się spotkanie na tej mapie, gdyby Pasha dał coś więcej od siebie. Virtusi po wygranym full’u zebrali siły i doprowadzili do wyniku 12:15. Było tak blisko zwycięstwa gdyby nie determinacja Ago i doprowadzenie do remisu. W dogrywce Jastrzębie poległy Virtus.pro. 

Druga mapa to wybrany przez Virtusów – de_Cache. Na tej mapie największym agresorem okazał się Snatchie, co przełożyło się na końcowy wynik spotkania 16:11 dla Virtus.pro. Jednak tego meczu Snatchie nie wygrał sam! W zdecydowanie lepszej formie pokazał się PashaBiceps! Ago walczyło od samego początku. Pomimo wygranych dwóch pierwszych rund przez Virtusów, Jastrzębie nie poddawały się! W pierwszej połowie mało nie doszło do prowadzenia Ago. Jednak to Virtusi doprowadzili do prowadzenia. Kolejna połowa poszła gładko i w miarę szybko.

Turniej WESG jest często brany pod uwagę jako „Esportowa Olimpiada”. Czy jednak na tych zawodach Virtus.Pro zdoła zająć jakieś należyte miejsce? Może uda im się wygrać turniej i spocząć na „olimpijskich laurach”? Miejmy nadzieje, że tak!

#GOGOVP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here