Już w czwartek rozpocznie się kolejny turniej z cyklu Intel Extreme Masters. Tym razem zaproszone drużyny zagrają o 125 tysięcy dolarów w Szanghaju. W obsadzie turnieju znalazła się polska frakcja – Virtus.pro. Czy podopieczni Kubena przełamią się i po ponad roku przerwy odniosą turniejowe zwycięstwo?

Trzeba przyznać, że przed Virtusami trudna droga gdyż trafili oni do znacznie trudniejszej grupy. Rywalami Polaków będą 5POWER, HellRaisers oraz NRG. Pierwsza z wymienionych druzyn nie zbyt wiele mówi przeciętnemu graczowi CS:GO. Jest to zwycięzca lokalnych kwalifikacji, który jest najsłabszym zespołem z całej stawki. HellReisers i NGR natomiast to już inna półka. Są to druzyny, które obecnie plasują się w TOP15 rankingu światowego.

Virtusi w Chinach zagrają w swoim podstawowym składzie. Nadal jako „stand-in” będzie występował Piotr „morelz” Taterka. Obok niego usiądą NEO, pashaBiceps, byali oraz MICHU. Wiele wskazuje na to, że może być to ostatni mecz Virtus.pro w tym składzie. W mediach mówi się o transferze snatchiego z AGO eSports oraz odejściu NEO z polskiej drużyny.

Pierwsze mecze w Shanghaju będą rozgrywane w systemie BO1. Decydujące spotkania grupowe oraz fazy play-off będą grane w BO3. Transmisja meczów Virtus.pro będzie po raz pierwszy dostępna w polskiej telewizji przed 23:00. TVP Sport zdecydowało się wyemitować wszystkie mecze NEO i spółki.

Składy Grup :

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here